Найнижче безробіття у всьому ЄС – у Варшаві

Європейське статистичне бюро опублікувало останні дані про безробіття в усіх регіонах Європейського Союзу. Опубліковані дані показують, що найменша незайнятість у Центральній Європі, а найбільша – у Південній Європі.
За даними Євростату, рівень безробіття у Варшаві є найнижчим у всьому Європейському Союзі. На подіумі також опинилося Великопольське воєводство, центром і найбільшим містом якого є Познань. В обох цих регіонах рівень безробіття нижче 2,5%.

Варшава
У 2021 році рівень безробіття (для людей у ​​віці 15-74 роки) на рівні регіонів NUTS 2 Європейського Союзу був дуже різним. У всьому ЄС найнижчий рівень безробіття зафіксовано у двох регіонах. Це столиця Польщі Варшава та угорський регіон Центральне Задунав’я. Лише 2,1% економічно активного населення не змогли знайти роботу в цих областях.
У цьому місці варто згадати поняття “природний рівень безробіття”. Економісти вважають, що навіть у разі великого надлишку попиту на робочу силу буде безробіття. Це пов’язано з невідповідністю багатьох людей до ринку праці (структурне безробіття) або ліквідацією деяких інституцій (що відбувається навіть у часи динамічного зростання). Крім того, проблеми з пошуком роботи можуть мати люди з обмеженими можливостями або матері, яким доводиться доглядати за маленькими дітьми. Рівень природне безробіття оцінюється у 2-3%. Це означає, що ступінь незайнятості у Варшаві практично настільки низький, наскільки це можливо.

Великопольське воєводство
Наступне місце зайняли 3 регіони Європейського Союзу – Великопольське воєводство, угорський Західне Задунав’я та чеський Центральна Моравія. У всіх цих областях рівень безробіття становив 2,2%. Далі слідують Поморське воєводство в Польщі та столиця Чехії Прага зі ступенем безробіття 2,3%.

Південь Європи
На протилежному кінці вибірки найвищий рівень безробіття був зафіксований в іспанських регіонах Сеута (26,6%), Канарських островах (23,2%) та Андалусії (21,7%). За ними йдуть Західна Македонія в Греції (19,8%) і ще дві області в Іспанії: Мелілья (19,8%) та Естремадура (19,5%). Іншими регіонами з найвищим рівнем безробіття є Кампанія (19,3%) і Сицилія (18,7%) в Італії, а також Південні Егейські острови (18,8%) і Східна Македонія (18,5%) в Греції.
У порівнянні з 2020 роком найбільше зростання рівня безробіття було зафіксовано в румунських регіонах Північно-Східнй та Південно-західна Олтенія (обидва +3,1 процентного пункту) та французькому регіоні Лангедок – Руссільйон (+2,2 процентного пункту). Натомість найбільше зниження було зафіксовано в регіоні Західна Греція (-5,8 в. п.), Північно-Західному регіоні Болгарії (-4,4 в. п.) та грецькому регіоні Епір (-4,2 в. п.).

корисні посилання
Актуальні обмеження в Європі та можливості подорожувати континентом
Вартість життя в тій чи іншій точці світу
Пошук варіантів житла за розумною ціною

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

donations
Збираємо на подорож навколо світу – ти можеш допомогти!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.