Місячний квиток на залізничний та громадський транспорт за 50 злотих?

Як відомо, у Німеччині запровадили місячний квиток вартістю 9 євро на літній період для регіональних потягів і громадського транспорту в містах. Члени партії “Польща 2050” виступили з пропозицією запровадити подібний квиток у Польщі за 50 злотих.

У Німеччині квиток за 9 євро дуже популярний. Залізниця фіксувала рекордні показники перевезень, подекуди перевищуючи пропускну здатність перевізників – адже траплялося, що деякі пасажири залишалися на платформі, бо їхній потяг був уже переповнений. Незважаючи на це, в Німеччині квиток має багато прихильників, але й противників. Квиток має бути полегшенням для громадян (хоча сам квиток доступний і для іноземних гостей). З іншого боку, це величезні витрати для державного бюджету, перевантаження залізничної системи – і це призвело до численних затримок.
Члени партії “Польща 2050” виступили з пропозицією запровадити подібне рішення в Польщі за прикладом німецького квитка. Депутати запропонували, щоб подібний квиток коштував 50 злотих. За їхніми даними, подібне рішення в Польщі на період вересень-грудень коштуватиме близько 15 мільярдів злотих, включаючи компенсацію місцевим органам влади.
У міністерстві відповіли на ідею нардепів, вказавши, що Міністерство інфраструктури не є організатором громадського колективного автотранспорту та регіональних поїздах. З усім тим, міністерство, як організатор міжміських і міжнародних залізничних перевезень, не планує запроваджувати єдиний місячний квиток за 50 злотих. Це не дивно, оскільки в Німеччині квиток вартістю 9 євро також не діє для поїздів далекого прямування.

Чому “ні”?
Депутати “Польща 2050” вказують, що запровадження квитка за 50 злотих з вересня до кінця року коштуватиме близько 15 мільярдів злотих. Міністерство, у відповідь на ідею нардепів, в першу чергу оперує витратами. “Запровадження в Німеччині місячного квитка на регіональні потяги, метро та трамваї за 9 євро вимагало додаткових 2,5 мільярда євро з федерального бюджету”, – зазначає Рафал Вебер, заступник міністра інфраструктури.
У Міністерстві зазначають, що запровадження такого квитка має бути пов’язане з відмовою від штрафних санкцій за перевантаження поїздів. “Запровадження “єдиного місячного квитка на громадський транспорт” у Польщі призвело б також до необхідності утримання від стягнення штрафних санкцій за переповненість поїздів. Приклад Німеччини чітко показує, що запровадження цього інструменту призводить до значної перевантаженості, а отже, до зниження якості та безпеки подорожей, особливо в поїздах, які долають більші відстані”, – додав Вебер.

Але ідея непогана
Правдоподібно, якби такий квиток запровадили – він би не діяв на поїзди далекого прямування. Однак у міністерстві кажуть, що тема може бути відкритою для обговорення в будь-який час. Однак ефективність цього рішення можна розглядати, але міністр інфраструктури наразі не має відповідних коштів для впровадження такої моделі квитка в Польщі, – відповів Вебер на ідею депутатів.
А втім, для запровадження такого рішення має бути постанова Уряду, яке передбачатиме фінансову компенсацію завданих збитків регіональним адміністраціям та організаторам громадського транспорту.

А як Ви ставитесь до впровадження подібного роду білетів? Користувалися б?

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.