Wrocław Główny – найпопулярніша станція Польщі у 2021 році

На станції Wrocław Główny у 2021 році був зафіксований найбільший обмін пасажирами серед усіх вокзалів Польщі. Загалом головна станція Нижньосілезького воєводства обслужила 17,11 мільйона пасажирів. В порівнянні з 2020 роком зафіксовано зростання о 38% (тоді було перевезено 12,43 млн). Друге місце зайняв Poznań Główny, а третє – Kraków Główny.
Станція з найбільшою кількістю зупинок поїздів була Warszawa Wschodnia. Тільки там і на станції Warszawa Zachodnia в середньому зупинялося понад 30 поїздів на годину у 2021 році.

2021 рік став часом поступового повернення пасажирів на залізницю через зменшення впливу пандемії на обмеження на подорожі. Незважаючи на кращу транспортну пропозицію та більшу мобільність пасажирів на багатьох станціях, особливо в районі великих міст, кількість пасажирів була значно меншою, ніж до періоду пандемії. Загальний обсяг обміну пасажирів склав 489,2 млн на посадку/висадку. Це на 17,2% більше у порівнянні з 2020 роком, але значно менше, ніж у 2019 році, коли було зафіксовано понад 669 мільйонів посадок/висадок.
Загальна частка станцій, розташованих у 18 містах з воєводськими органами влади (Білосток, Бидгощ, Гданськ, Гожув-Велькопольський, Катовіце, Кельце, Краків, Люблін, Лодзь, Ольштин, Ополе, Познань, Жешув, Щецин, Торунь, Варшава, Вроцлав і Зелена Гура) становили 41,64% від загального пасажирообігу.
Обмін пасажирів на рівні понад 10 тисяч осіб на день відбувався на 15 станціях: Wrocław Główny (46,9 тис.), Poznań Główny (41 тис.), Kraków Główny (32,2 тис.), Katowice (30,4 тис.), Warszawa Centralna (24,4 тис.), Warszawa Wschodnia (23,7 тис.), Gdynia Główna (22,9 тис.), Warszawa Zachodnia (22 тис.), Gdańsk Główny (21,8 тис.), Gdańsk Wrzeszcz (18,9 тис.), Warszawa Śródmieście (18,4 тис.), Sopot (15,1 тис.), Pruszków (12,5 тис.), Szczecin (11,6 тис.), Grodzisk Mazowiecki (10 – 12 тис.). Загалом ці станції обслужили 128,5 млн пасажирів (в середньому 352,1 тис. пасажирів на добу).
Обмін пасажирів в діапазоні від 1 до 10 тисяч пасажирів на добу відбувався на 250 станціях.
З усіх 2818 пасажирських станцій Польщі, де пасажири входили/виходили у 2021 році, на 265 станціях було понад 1000 посадок і висадок на день. Решта 2553 станції – це вокзали з менш ніж 1000 пасажирами на день.

пс
Дані про пасажирообіг стосуються території Польщі, в деяких випадках включно з прикордонними станціями. Були складені на підставі декларацій більшості перевізників: Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Leo Express, Łódzka Koleje Aglomeracyjna, PKP Intercity, PKP SKM у Тримісті, POLREGIO, Szybka Kolej Miejska, Warszawska Kolej Access і UBB Gmbh. Дані не включають перевізників, які здійснюють нерегулярні транспортні послуги та специфіка транспортних послуг яких не дає можливості надати кількість пасажирів у розрізі обраних станцій.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.