Виробництво пива в Європейському Союзі. 2021

Виробництво пива в Польщі приголомшує. За останні роки цей ринок динамічно розвивався, що дало поляком друге місце за обсягами виробництва в ЄС. Проте польські пивоварні вказують на низку перешкод, які в нинішніх економічних умовах можуть мати негативний вплив на галузь.

Європейський Союз
Минулого року країни ЄС виготовили загалом 33,1 мільярда літрів спиртовмісного пива та майже 1,7 мільярда літрів пива з вмістом алкоголю менш як 0,5% або без нього. У порівнянні з 2020 роком виробництво пива зросло: безалкогольного пива на 20%, а алкогольного – на 3%.
З урахуванням кількості мешканців країн Співдружності у 2021 році вироблено майже 78 літрів на одну особу. Лідером рейтингу залишається Німеччина. На західного сусіда Польщі припало 23% виробництва, а це 7,5 млрд літрів. Таким чином, кожна четверта пляшка пива, виробленого в ЄС, походить з Німеччини. Польща та Іспанія займали 11% ринку, постачаючи по 3,7 млрд літрів. Потім слідують Нідерланди з часткою 7%, що в перекладі становить 2,5 мільярда літрів. Виробництво цих чотирьох країн становить 52% від загального виробництва пива в Європейському континенті.
Хоча Нідерланди є четвертим за величиною виробником пива в ЄС, вони найбільше його експортують. У 2021 році було експортовано 1,9 млрд літрів спиртовмісного пива, як і у 2020 році. Так, на Нідерланди припадав 21% загального експорту пива Європейського Союзу. За країною тюльпанів йдуть Бельгія (1,7 млрд літрів, 19%) і Німеччина (1,6 млрд літрів, 17%), Франція і Чехія (по 0,5 млрд літрів, 6%).
Що стосується експорту до країн, що не входять до Спільноти, найбільше було продано до Великої Британії (902 млн літрів, 22% від загального експорту пива за межі ЄС) та США (765 млн літрів, 19%). За нею йдуть країна-агресор (391 млн літрів, 9%), Китай (340 млн літрів, 8%) і Південна Корея (168 млн літрів, 4%).
Найбільшим імпортером пива в Європейському Союзі є Франція. Минулого року вони імпортували до своєї країни 0,8 мільярда літрів, що становить 16% від загального імпорту (всередині та за межами ЄС).
При імпорті з країн, що не входять до ЄС, країни-члени віддавали перевагу британському пиву (248 млн літрів, 47% усього імпорту пива з-за меж ЄС у 2021 році) та мексиканському (122 млн літрів, 23% відповідно).

Споживання
За споживанням пива лідирують чехи.
Згідно зі звітом Kirin Beer University Report 2019, у 2019 році він склав 0,5% і досяг рівня 189 мільйонів кілолітрів (189 мільярдів літрів). Чехи випивають в середньому 188,6 літра пива на рік. Це означає, що за статистикою кожен чех щодня випиває півлітрову пляшку. Враховуючи те, що діти не вживають пива, оцінювальна вартість ще більша. Згідно з опитуванням, проведеним у 2019 році, поляки тоді були на 5 місці. Аналіз показав, що статистичний поляк випиває 97,7 літра пива на рік. Таким чином, поляки випивають лише половину того, що чехи.
Попри на збільшення виробництва пива, виробники стикаються з низкою викликів. Зокрема, пивоварні скаржаться на більший тиск через зростання цін на енергоносії, упаковання, сировину та робочу силу. Останнім часом багато говорилося, наприклад, про призупинення виробництва пива Carlsberg через брак вуглекислого газу.
Так у Польщі з 2020 року галузь бореться з підвищенням акцизів. Багато виробників постраждали під час пандемії, коли ресторани та бари залишалися закритими, багато масових заходів скасовано. Пандемія вплинула на споживчу поведінку поляків. Ці явища негативно впливають на пивоварну промисловість Польщі, що може вплинути на статистику наступного року.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.