Минулого року поляки витратили рекордну суму на алкоголь

Минулого року в Польщі було встановлено рекорд вартості проданого алкоголю. Поляки витратили на це майже 45 мільярдів злотих, тобто на 9,6 відсотка більше, ніж у 2020 році – свідчать дані Державного агентства з розв’язання проблем алкоголю (польськ. PARPA).

Востаннє таке велике зростання продажів відбулося у 2014 році, коли ринок зріс на 10 відсотків, а у 2015 році – на 9,6 відсотка.
За словами експертів, минулого року, як і багато років тому, зростання витрат є результатом зростання цін. Різниця, однак, у тому, що у 2014 році це стало наслідком підвищення акцизу на 15%, а у 2021 році – через інфляцію та зростання операційних витрат. Ще однією причиною зростання вартості ринку є купівля алкогольних напоїв вищого класу, а отже, дорожчих, особливо в категорії міцних алкогольних напоїв.
Дані PARPA також показують, що минулого року відбулося невелике збільшення споживання спиртовмісних продуктів. У перерахунку на 100% алкоголю середнє споживання на душу населення становило 9,7 л проти 9,62 л у 2020 році. Минулого року поляки випили 3,8 літра міцного алкоголю на людину (найбільше з 1994 року), а вина і медовухи – 0,8 л (найбільше з 2010 року). Продажі пива знову впали.
На думку експертів, до цієї ситуації значною мірою посприяла пандемія. Скасовані масові заходи, обмеження в роботі гастрономічних закладів не сприяли вживанню слабоалкогольних напоїв.
Натомість повертається тема надання можливості виробникам алкоголю продавати свої товари через Інтернет. Працівники виноробної індустрії відзначили, що за останні два “пандемічні” роки, онлайн-продажі вибухнули. Проте, цим можуть скористатися усі продавці, окрім них. Тому домагаються внесення зміни до закону про виховання тверезості та протидію алкоголізму.
“Польща є пережитком в Європі, одна з останніх країн, де онлайн-продажі не регулюються”, – стверджує Магдалена Зелінська, президент Спілки роботодавців Польської винної ради.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.