Локомотиви Deutsche Bahn працюватимуть на водні та аміаку

Німецька Deutsche Bahn і австралійська енергетична компанія Fortescue Future Industries підписали угоду про розробку двигуна з нульовим рівнем викидів, що працює на водні та аміаку. У рамках проєкту партнери працюють над модифікацією дизельних двигунів локомотивів і тягового транспорту для роботи на аміаку і водні. Крім розробки силових технологій з нульовим рівнем викидів, контракт також передбачає співпрацю в галузі логістики та ланцюгів постачання екологічно чистого палива.

Аміачно-водневий мотор базується на чинному типі дизельного двигуна. Він модифікований таким чином, що може працювати на “зеленому” аміаку та “зеленому” водні. Перевага двигуна на чистому водні полягає в тому, що аміак має вищу щільність енергії, ніж рідкий водень, і його легше транспортувати та зберігати.
Ключовою технологією аміачно-водневого двигуна є так звана дробарка фірми Ammonigy зі Штутгарта. Ця дробарка розкладає невелику частину аміаку, що знаходиться поза двигуном, на водень і азот. Утворений таким чином водень потім змішується з рештою аміаку як запалювальний газ і забезпечує горіння без CO2.
Перший прототип двигуна зараз проходить етап випробувань, включаючи стрес-тести та вимірювання викидів. Співпраця також зосереджена на потенціалі екологічних ланцюгів постачання водню та аміаку, тобто виробництві, транспортуванні та розподілі обох енергоносіїв. FFI хоче виробляти водень у великих кількостях і поширювати його по всьому світу у вигляді зеленого аміаку.

Цей інноваційний двигун забезпечує подальшу роботу наявних транспортних засобів
з дизельними двигунами без викидів. До 2040 року DB буде повністю нейтральним до клімату, – каже доктор Даніела Герд том Маркоттен, член ради директорів DB.

DB зараз тестує різні рішення для використання водню і може бути клієнтом з високим попитом на це паливо. В той самий час дочірня компанія DB Cargo нині розробляє ефективні та екологічні концепції логістики для постачання водню та похідних водню, таких як аміак, для промисловості.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.