Відень. Кінець хаосу з електросамокатами

Можливість використання прокату електросамокатів є цікавою альтернативою в оферті мобільності, особливо в містах. Однак порядок оренди викликає низку конфліктів з іншими учасниками дорожнього руху.
Саме тому місто Відень посилює правила та реорганізує всю систему з 2023 року.

Через велику кількість скарг жителів столиця Австрії з наступного року знову регулюватиме використання електросамокатів. У майбутньому орендований транспортний засіб не можна буде паркувати на тротуарі, кожен його рух буде відстежуватись, а при потраплянні в місце небажаного користування, його можна буде зупинити автоматично.
Опитування, проведене Віденським агентством мобільності, ще раз підтвердило думку громадян столиці Австрії про необхідність посилення правил для користувачів електросамокатів, оскільки зростає ризик травмування пішоходів, людей із вадами зору та людей з обмеженою мобільністю у жвавих місцях і на тротуарах.
Нові норми стосуються максимальної кількості електросамокатів у центральних районах, введення постійних паркувальних місць і зон обмеженого руху, а також заборони паркування на тротуарах. Водночас планується розширити оферту електросамокатів у віддалених районах і на важливих транспортних вузлах.
У внутрішніх районах, де наразі було багато інших транспортних засобів і скарг, кількість доступних для оренди самокатів буде значно обмежена. Якщо досі в самому центрі було доступно 2500 транспортних засобів, то згідно з новими правилами це буде 500, а в інших районах – 1500. У периферійних районах, наприклад, на останній станції метра, кількість доступних електричних транспортних засобів збільшиться.
Електросамокати дозволять паркувати лише у відведених для них місцях. Позиція кожного транспортного засобу відстежуватиметься в режимі реального часу. Для цього до кінця 2023 року по всьому місту буде встановлено 200 станцій і мобільних пунктів – технічно буде неможливо, щоб хтось у межах 100 метрів від однієї з цих станцій не повернув електричний транспортний засіб на місце. Правильність паркування перевірятимуть інспектори компаній, що орендують електросамокати. У випадку з неправильно припаркованими самокатами штрафи будуть нести компанії, які, своєю чергою, також можуть оштрафувати користувачів. У разі повторення правопорушень фірму чекає розірвання договору. Тож надалі оператори будуть відповідальними за те, щоб у Відні більше не було покинутих самокатів.
Завдяки технічному розвитку, в майбутньому стане можливим позначати зони, куди буде неможливий в’їзд електросамоката. При можливій спробі доїхати там, транспортний засіб зупиниться автоматично. У місцях з обмеженнями швидкості, наприклад у пішохідних зонах, швидкість електросамоката буде знижена автоматично.
У майбутньому австрійська столиця висуватиме підвищені вимоги не лише до користувачів електросамокатів, а й до самих транспортних засобів. Електроскутери повинні будуть бути оснащені двома незалежними гальмівними пристроями, вказівником повороту та пристроєм, що подає звуковий сигнал. Основною вимогою також буде опора, яка запобігає перекиданню транспортного засобу навіть у вітряну погоду.
Наразі реєстраційний номер для електросамокатів у Відні не потрібен 🙂

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.