Польща. Щецин дешева електроенергія зі сміття

0,25 злотих/кВт⋅год за електроенергію для Управління доріг і громадського транспорту замість законодавчо встановлених 0,785? Це можливо тому, що енергія, необхідна для живлення вуличних ліхтарів і світлофорів, надходитиме від EcoGenerator – сміттєспалювального заводу в Щецині. Завдяки діяльності міста, Управління доріг і громадського транспорту заплатить за електроенергію у 2023 році майже на 27 мільйонів злотих менше, ніж очікувалося.

Така економія можлива завдяки заходам, які проводяться в рамках програми “Енергія міста Щецин”, яка передбачає отримання енергетичної незалежності шляхом збільшення використання власних джерел енергії. Це забезпечить стабільність цін на енергоносії та безпеку постачання, зробить місто незалежним від зовнішніх факторів.
Проблеми Управління дорожнього та міського транспорту почалися в серпні, коли єдина компанія, яка подала заявку на постачання електроенергії, запропонувала суму майже на 25 мільйонів злотих більшу, ніж рік тому – на 2023 рік ринкова ціна повинна була скласти 37819568,78 злотих/брутто.
Контракт стосувався надання комплексної послуги з продажу електроенергії разом із послугою з розподілу електроенергії для потреб Управління дорожнього та міського транспорту в Щецині для пунктів споживання енергії, що постачаються з системи розподілу Enea Operator. Йшлося про близько 820 точок підключення по місту:

  • електропостачання вуличного освітлення та пішохідних переходів – близько 36 тисяч ламп
  • світлофорне забезпечення – 141 перехрестя зі світлофорами
  • електроживлення інфраструктури зупинок (табло інформування пасажирів, квиткових автоматів та будівель)
  • електроживлення для зарядних станцій електричних транспортних засобів – 2 станції

За останні роки було укладено комплексні угоди на суму 9571410,17 злотих – на 2020 рік, 9350744,96 злотих – на 2021 рік і 12973499,26 злотих – на 2022 рік. На 2023 рік запропоновано 37819568,78 злотих. Через складну ситуацію було вирішено розділити процедуру на дві частини. У жовтні Управління доріг і громадського транспорту надіслав оператору Enea запрошення подати приватну пропозицію щодо надання послуг з розподілу електроенергії для потреб Управління дорожнього та громадського транспорту в Щецині для точок споживання енергії, що постачаються з системи розподілу оператора Enea. На тендер наприкінці жовтня щодо продажу електроенергії для потреб Управління дорожнього та міського транспорту в Щецині ніхто не подавався.
Тому було надіслано запрошення до заводу з обробки відходів подати відкриту пропозицію. А вже на початку було підписано договір на перше півріччя 2023 року з нетто-ставкою 0,25 злотих/кВт⋅год, що навіть менше, ніж зараз платить Управління дорожнього та громадського транспорту в Щецині. І з нового року вуличні ліхтарі та світлофори по всій столиці Західнопоморського воєводства світитимуть завдяки відходам.
Технопарк Pomerania також виграє від недорогої електроенергії, яку виробляє EcoGenerator. Це перші великі контракти, які дозволять сміттєспалювальному заводу живити підрозділи муніципалітету Щецин.
За перші шість місяців EcoGenerator надасть Управлінню дорожнього та громадського транспорту в Щецині понад 7,715 тис. МВт⋅год.
Для технопарку Pomerania завод з утилізації відходів виробить 2,7 тисячі МВт⋅год електроенергії, а контракт розрахований до 2023 року.
EcoGenerator, завод з перероблювання відходів, знаходиться на острові Грабовський в Щецині та працює з грудня 2017 року. Це один із найсучасніших сміттєспалювальних заводів у Європі, що використовує так звану мокру систему очищення димових газів. Він екологічно безпечним способом переробляє побутові відходи в тепло та електроенергію, яка постачається тисячам домогосподарств. Потужність заводу становить 176 тис. тонн на рік. За чотири роки роботи EcoGenerator виробив понад 2,1 млн ГДж тепла.
Зрештою, аж 65% енергії, необхідної для функціонування міста, може надходити від EcoGenerator. Решту мають забезпечити заплановані муніципальні фотоелектричні ферми або інші альтернативні джерела. Ресурси Щецина включають території, які зараз перевіряються щодо відповідних умов (зокрема нахилу та інсоляції) та можливості підключення до міської електромережі. Покриті фотоелектричними панелями, ці землі могли б виробляти до 45000 МВт⋅год електроенергії на рік. У результаті ферми чи інші альтернативні джерела енергії разом з EcoGenerator зможуть повністю задовольнити потреби міста в електроенергії та забезпечити енергетичну незалежність Щецина.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.