Європа/світ. Найдорожчі міста для життя у 2022

Згідно з останнім дослідженням Worldwide Cost of Living, вартість життя в найдорожчих містах світу зросла найшвидше за 20 років! У середньому за рік це становило 8,1% у місцевій валюті. Дослідження проводилося з 16 серпня по 16 вересня 2022 року. Ці цифри відображають кризу, пов’язану з безперервними (особливо в Азії) пандемічними обмеженнями. У дослідженні проаналізовано ситуацію в 172 містах світу. Найдорожчими містами для життя є Нью-Йорк і Сінгапур.

Найбільше витрачають на життя мешканці Сінгапура і Нью-Йорка. Ці міста були визнані в рівній мірі найдорожчими у світі у 2022 році. Американський мегаполіс вперше займає перше місце, а азійське місто-держава повертається на першу позицію увосьме за десять років. Ці міста потіснили Тель-Авів, який був лідером у 2021 році, на третє місце. Перша десятка найдорожчих для життя міст світу виглядає наступним чином:

 1. Сінгапур
 2. Нью-Йорк (США)
 3. Тель-Авів (Ізраїль)
 4. Гонконг
 5. Лос-Анджелес (США)
 6. Цюрих (Швейцарія)
 7. Женева (Швейцарія)
 8. Сан-Франциско (США)
 9. Париж (Франція)
 10. Копенгаген (Данія)
 11. Сідней (Австралія)

Найнижча вартість життя у 2022 році була зафіксована в Дамаску (Сирія) та Триполі (Лівія). Найвищий рівень інфляції зафіксований у венесуельському Каракасі, де вартість життя за рік зросла на 132%. При цьому Венесуела була виключена з рейтингу, оскільки високі показники спотворили б середні значення. Принаймні у 2022 році спостерігалося величезне покращення порівняно з гіперінфляцією 2019 року, яка становила 25504%. Нижче десятка найдешевших міст світу:

 1. Коломбо (Шрі-Ланка)
 2. Бангалор (Індія)
 3. Алжир (Алжир)
 4. Ченнаї (Індія)
 5. Ахмадабад (Індія)
 6. Алмати (Казахстан)
 7. Карачі (Пакистан)
 8. Ташкент (Узбекистан)
 9. Туніс (Туніс)
 10. Тегеран (Іран)
 11. Триполі (Лівія)
 12. Дамаск (Сирія)

Висока інфляція – не єдиний фактор, який спричинив динамічне зростання вартості життя в деяких містах. Такі структурні фактори, як конкуренція та високий попит, також мали великий вплив.
Цього року американський долар зміцнився стосовно багатьох місцевих валют через дії Федерального резерву, спрямовані на підвищення процентних ставок. Поєднання цих двох факторів – високі доходи та сильніший обмінний курс – висунуло Сінгапур і Нью-Йорк на вершину рейтингу за 2022 рік, зробивши їх найдорожчими містами світу. Крім того, зміцнення валюти та вища інфляція дозволили цим двом містам посунути Тель-Авів (Ізраїль), який очолив торішній рейтинг, на третє місце. Нью-Йорк – не єдине місто США, яке піднялося в рейтингу через зміцнення долара.
Декілька міст особливо “постраждали” від високої інфляції, що значно підвищило вартість життя. Мова йде про Стамбул, де за рік ціни зросли на 86% (у місцевій валюті), Буенос-Айрес – зріст на 64% та Тегеран – на 57%.
Згідно з економічними прогнозами на наступний рік, у 2023 році очікується уповільнення динаміки зростання цін. Автори дослідження Worldwide Cost of Living вказують, що світова економіка помітно сповільнюється. Також повинні зменшуватися блокування в ланцюжках постачання, знижуватися ставки на вантажні перевезення та слабішати попит.

Більш детальний звіт знаходиться за цим посиланням worldwide-cost-of-living-2022.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.