Польща. PKP Intercity підвищує ціни на квитки

Польська транспортна компанія PKP Intercity підвищує ціни на квитки. Найбільше – аж 17,8% – заплатимо за разові квитки на Пендоліно. Потяги категорії Express InterCity подорожчають на 17,4%, а TLK/InterCity – на 11,8%. Перевізник повідомляє, що коригує ціни на квитки відповідно до поточної ситуації на ринку – ріст операційних витрат, пов’язаних зі зростанням цін на електроенергію та ціновою пропозицією конкурентів.
Оновлений прайс-лист набуде чинності 11 січня 2023 року.

Одним із найважливіших факторів, що сприяють збільшенню загальних витрат на надання послуг PKP Intercity у 2023 році, є, за словами перевізника, значна зміна цін на електроенергію. Вона є найбільшими видатками компанії. Порівняно з січнем 2022 року електроенергія на Польській енергетичній біржі зросла аж на 62,18%. Це напряму призведе до суттєвого зростання тарифів на активну енергію, прогнозованих на 2023 рік, що є частиною тарифів на тягову електроенергію, і як наслідок – зростання вартості послуг, що надаються PKP Intercity.
У PKP Intercity зазначають, що також слід звернути увагу на найвищий за багато років рівень інфляції, який за листопад 2022 року склав 17,5%, а також постійне підвищення процентних ставок.
За останніми прогнозами компанії, експлуатаційні витрати на одного пасажира можуть перевищити 40 відсотків. Перевізник зазначає, що стрімке зростання вартості тягової енергії, внаслідок ситуації на ринку, може перевищувати 100% на рік, відповідно змінюючи структуру витрат компанії.
На підставі проведеного детального аналізу PKP Intercity прийняла рішення про підвищення базових цін на разові квитки в окремих категоріях поїздів у середньому на суму:

  • 17,8% для категорії Express InterCity Premium (EIP)
  • 17,4% для категорії Express InterCity (EIC)
  • 11,8% для категорії TLK/InterCity (IC)

Втім перевізник нагадує, що вартість проїзду можна знизити, скориставшись численними акційними пропозиціями перевізника.
Слідом за оновленням прайс-листів одноразових квитків оновлюються і ціни секційних (між певними містами) квитків. Вони змінюються в середньому на 10%, залишаючи ціни конкурентними з пропозиціями інших залізничних перевізників.
Вперше з 2016 року зміниться вартість Karty Intercity, які дають право на безлімітний проїзд у поїздах PKP Intercity на будь-яких маршрутах.
Водночас з метою підвищення привабливості пропозицій Multiprzejazd та Multiprzejazd Max, PKP Intercity продовжує термін дії оферти на кілька годин, тобто до 24:00 у четвер. Досі він діяв з опівночі вівторка до 15:00 у четвер. При цьому незмінною залишиться ціна та можливість здійснювати будь-яку кількість поїздок поїздами PKP Intercity протягом терміну дії.
Також більше заплатимо за велосипед у поїзді. Тепер перевезення двоколісного коштуватиме 13 злотих (до 11 січня – 9,10 злотих). Після 11 січня також зросте плата за перевезення собаки чи кота – заплатимо за це 16 злотих.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.