Польща. 10 найбажаніших професій у 2023 році

Аналітики та інженери з даних, фінансові контролери, спеціалізовані програмісти – це лише деякі з професій, які будуть найбільш жаданими у 2023 році, згідно з аналізом фірми Hays.

Компанія Hays Poland, яка спеціалізується на кадровому консалтингу підготувала список найперспективніших професій, за якими буде найлегше знайти роботу у 2023 році. Експерти проаналізували кількість оголошень про роботу, перспективи працевлаштування та рівень заробітної плати. Таким чином вони склали список найбільш зажаданих професій – до нього увійшли спеціальності, що представляють так звані “білі комірці”, які не потребують фізичної праці.

Аналітики та інженери даних
У 2023 році шукатимуть як аналітиків (наприклад, у відділ фінансів чи закупівель), так і ІТ-розробників та інженерів з обробки даних, які відповідатимуть за створення та керування базами даних. Прагнення максимізувати прибуток змушує компанії інтенсивно обробляти та аналізувати наявну інформацію, на основі якої визначаються найкращі напрямки розвитку бізнес-стратегії. Як наслідок, попит на цей тип спеціалізації зростає.

Адміністратор активів/інвестиційний менеджер
Адміністратор активів – це особа, відповідальна за управління всіма активами компанії. У 2023 році роботодавців дуже зацікавлять професії, пов’язані з управлінням портфелем нерухомості та відповідальністю за вигідний продаж чи купівлю нової. Компанії прагнуть оптимізувати витрати на утримання нерухомості та шукають можливості виходу на ринок продукції, що продається за нижчими, кризовими цінами.

Клінічний науковий співробітник
Співробітник клінічного дослідження — це особа, яка бере участь у процесі клінічного випробування, відповідає за аналіз даних і моніторинг результатів. Для роботи на цій посаді необхідний базовий досвід роботи в клінічних дослідженнях, вільне володіння англійською мовою та освіта в галузі медичних або природничих наук. Збільшення попиту є наслідком систематичного припливу нових інвестицій до Польщі, пов’язаних зі створенням центрів клінічних досліджень.

Менеджер із роботи з клієнтами
Customer Experience Manager відповідає за досвід користувачів, які послуговуються магазинами та інтернет-сервісами.
Після хвилі відкриття онлайн магазинів за часів Корони, компанії зараз дуже наполегливо працюють над підвищенням своєї конкурентоспроможності, наприклад, постійно підвищуючи комфорт їх використання. Наразі попит на спеціалістів у цій галузі значно більший, ніж рік тому.

Інженер DevOps
Це фахівець, який поєднує світ розробки програмного забезпечення та бізнес. У результаті цифрової трансформації компанії не тільки впроваджують нові технології, але й гарантують, що те, що вони виробляють з точки зору технологій, працює так, як це потрібно певній організації.

Fullstack розробник із JavaScript
Fullstack Developer — це програміст із широким спектром компетенцій, які дозволяють йому керувати всім проєктом або програмою. Найбільше мають попит фахівці зі знанням JavaScript.
Інтенсивний розвиток вебпорталів та онлайн-інструментів вимагає залучення експертів, роль яких полягає в тому, щоб вебсторінки добре працювали та виглядали, тобто були привабливими для користувачів. Таких людей на ринку точно не вистачає – попит зростає, а доступність – недостатньо швидко.

Інженер Інтернету речей
Інженер Інтернету речей (скорочено: Інженер IoT) — це людина, яка працює на стику інженерії та ІТ, наприклад, у промисловості. Їхня роль полягає у створенні вбудованих систем, які дозволяють дистанційно керувати пристроями. Дуже часто цю роль беруть на себе інженери з автоматизації, які досі програмували прості контролери для виробничих пристроїв. Збільшення попиту є наслідком припливу інвестиційних проєктів до Польщі, які включають елемент Інтернету речей (IoT).

Фінансист-контролер
Фінансовий контролер відповідає за поглиблений аналіз фінансового стану компанії та загроз, з якими вона стикається. Вони є прямими радниками фінансових директорів щодо прийнятої стратегії. У складних і невизначених економічних умовах оптимізація витрат, фінансове планування та забезпечення безпеки компанії є вирішальними для кожної організації, тому попит на фінансових контролерів значно зростає.

Податковий бухгалтер
У 2023 році шукатимуть головних бухгалтерів з поглибленими знаннями податкового законодавства, а також фінансистів, які спеціалізуються на VAT або CIT. Польське податкове законодавство не тільки дуже складне, але й регулярно змінюється. Таким чином, загальний високий попит на фахівців поєднався з уповільненням економіки та ще більшою потребою в оптимізації, що спонукає компанії інвестувати у вищезазначені компетенції.

Фахівці з автоматизації промисловості та виробництва
У зв’язку з цифровою трансформацією промисловості та виробництва зростає тенденція до збільшення масштабів автоматизації виробничих процесів. Роботодавці в першу чергу шукають спеціалістів з автоматизації технічного обслуговування, а через популяризацію ідеї Industry 4.0 високий попит мають також кандидати з міждисциплінарними профілями, що поєднують знання автоматизації, мехатроніки та робототехніки.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.