Запроєктований підводний залізничний тунель між столицею Фінляндії Гельсінкі та столицею Естонії Таллінном через Фінську затоку та під дном Балтійського моря міг би не лише створити агломерацію між двома містами, але й забезпечити важливий зв’язок між скандинавськими країнами та Центральною Європою.
Проєкт тунелю довжиною приблизно 100 кілометрів веде компанія FinEst Bay Area Development, співзасновником якої є фінський підприємець і розробник Angry Birds Пітер Вестербака. За оцінками FinEst Bay, будівництво тунелю коштуватиме 15-20 млрд євро. Підводний залізничний тунель Гельсінкі – Таллінн після завершення будівництва стане найдовшим у світі, майже вдвічі довшим за тунель під Ла-Маншем. Головною перевагою проєкту стане інтеграція Фінляндії в залізничну мережу Rail Baltica (870-кілометрова залізнична колія з шириною 1435 міліметрів, яка повинна з’єднати Естонію, Латвію та Литву з Польщею).
Сьогодні морський шлях між містами обслуговують пороми та швидкісні пасажирські судна, а дорога займає дві-три години. Щороку понад вісім мільйонів людей подорожують Фінською затокою і за прогнозами FinEst Bay, пасажиропотік на цьому маршруті швидко зростатиме та досягне 30 мільйонів пасажирів до 2030 року. Проєкт тунелю розроблено з урахуванням наростальної кількості пасажирів. Очікується, що це скоротить час у дорозі з двох годин до 30 хвилин. Планується будівництво двох залізничних тунелів діаметром 17,3 м – один тунель буде призначений для пасажирських поїздів, інший – для вантажних.
Згідно з різними документами та заявами представників FinEst Bay щодо тунелю, він буде побудований за допомогою 60 бурових машин. Також повідомляється, що інвестиція матиме додаткову перевагу у вигляді будівництва двох штучних островів, які могли б вмістити до 50 тис. жителів.
На цей момент найдовший підводний тунель з’єднує два японських острови – Хонсю і Хоккайдо. Його довжина досягає приблизно 54 кілометрів, з яких 23,3 км знаходяться під морським дном.
допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України
плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!