Європа. Заборона на продаж авто з двигунами внутрішнього згоряння

Європарламент погодився ввести положення, згідно з яким продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння буде заборонено на всій території ЄС з 2035 року. За таке рішення проголосували 340 євродепутатів, проти – 279, ще 21 утримався.

Заборона поширюватиметься на автомобілі з бензиновими, дизельними та гібридними двигунами. Вона охопить майже усі види транспортних засобів – як легкових, так і легкі комерційні автомобілі.
Європарламент схвалив угоду про перегляд стандартів викидів CO2 для нових легкових автомобілів і мікроавтобусів. Як заявив доповідач Ян Уитема, розпорядження заохочує виробництво автомобілів з нульовим і низьким рівнем викидів. Після остаточного голосування на пленарному засіданні ЄП текст правового акту також має затвердити Рада Європейського Союзу. Потім його буде опубліковано в Офіційному віснику ЄС.
Метою нових правил є скорочення викидів CO2 на 100% у 2035 році в порівнянні з 2021 роком. Проміжні цілі скорочення викидів до 2030 року встановлено на 55% для легкових автомобілів, а для малих вантажівок – 50%.
На практиці рішення Європарламенту означає припинення виробництва автомобілів внутрішнього згоряння. Однак для виробників автомобілів є винятки з прийнятих норм. У разі невеликого обсягу виробництва в календарному році, тобто від тисячі до 10 тис. нових легкових автомобілів або від 1000 до 22000 нових легких комерційних транспортних засобів, виробник зможе отримати звільнення від цих правил до 2035 року. Виробники, які виробляють менше як 1000 нових автомобілів на рік, залишаться звільненими від нової заборони.
З 2025 року Єврокомісія кожні два роки публікуватиме звіт, в якому оцінюватиме прогрес у напрямку нульового рівня викидів CO2.

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.