Європа. Найкращі та найгірші країни для подорожей потягом

Редакція британського щоденника “Daily Telegraph” підготувала рейтинг якості європейських залізниць. Порівняно з іншими європейськими перевізниками, польський PKP не має хороших результатів.

Редакція “Daily Telegraph” склала рейтинг пасажирських перевізників з 15 найбільших країн Європи. PKP опинився на досить низькій позиції. На що звернули увагу британські журналісти?
Рейтинг ґрунтувався на аналізі ряду факторів, які визначають використання національних залізниць – від системи бронювання квитків до пунктуальності поїздів, цін на квитки, наявності спальних вагонів і сучасності поїздів. Також враховувалися пейзажі, які можна спостерігати під час подорожі, і загальний комфорт поїздки. У рейтингу лише державні перевізники, лінії метро та приватні компанії не враховувалися.
Польща посіла досить віддалену, дев’яту позицію. Редакція “Daily Telegraph” у поганому світлі представила реалії подорожей польськими потягами, вказавши польському перевізнику на низку інфраструктурних недоліків – і не тільки.

Для пошуку найкращих цін на авіаквитки та готелі, спробуйте Skiplagged – вся інформація без зайвого клопоту.

“Центральний вокзал Варшави (пол. Warszawa Centralna), відкритий у 1975 році, нагадує альбом «Low» Девіда Боуї часів холодної війни», — пише Кріс Мосс з “Daily Telegraph”, автор статті, в якій обговорюється рейтинг. Журналіст зауважує, що вокзали в менших містах виглядають ще старше і страшніше.
Мосс також зазначає, що на польських коліях їздять практично лише досить повільні експреси та жодного швидкісного, тобто такого, що їздить зі швидкістю понад 250 км/год (Пендоліно до них теж не входить). Цікаво, що до сильних сторін автор відносить пунктуальність польських поїздів і хорошу щільність залізничної мережі в країні.
Також британці мають зауваження до системи онлайн-бронювання квитків на сайті PKP. При спробі змінити мову з польської на англійську нічого не відбувається – і англомовним пасажирам доводиться купувати квитки за допомогою польськомовного інтерфейсу. До слабких сторін польських залізниць відносять також відносно високі ціни на квитки, одні з найвищих у Європі, – пише “Daily Telegraph”. Пейзажі, які з’являються за вікнами поїздів під час подорожі Польщею, також отримали відносно низьку оцінку.

Якщо Ваш літак затримався або рейс анулювали, можете скористатися AirHelp і отримати компенсацію за незручності (перевірено на власному досвіді)

Слідом за Польщею у рейтингу “Daily Telegraph” йдуть п’ять країн: Угорщина, Швеція, Іспанія, Норвегія, Болгарія та Греція. Серед негативних моментів залізничних подорожей популярними серед туристів країнами Середземномор’я Кріс Мосс називає низьку якість місцевих поїздів, поганий Wi-Fi та непунктуальність поїздів.
Цікаво, що ця остання проблема також є труднощами в скандинавських країнах, особливо у Швеції – окрім жахливих цін на квитки. Проте, зазначає журналіст, ці незручності компенсуються захопливими краєвидами, якими проїжджають місцеві потяги.
Лідером рейтингу виявилася Австрія. Редакція “Daily Telegraph” хвалить місцеву залізницю насамперед за легендарну пунктуальність, гарні та доглянуті станції та мальовничі краєвиди.
Разом з Австрією на п’єдестал пошани ввійшли Франція та Чехія. Автори рейтингу відзначають, що французькі залізниці лише трохи поступаються за якістю швейцарським. Сильними сторонами залізничної мережі південних сусідів Польщі є її щільність, відмінна пунктуальність поїздів і чарівні краєвиди. Але недоліком є ​​високі ціни на квитки.

Рейтинг національних європейських залізниць за версією “Daily Telegraph”:

  1. Австрія
  2. Франція
  3. Чехія
  4. Німеччина
  5. Фінляндія
  6. Італія
  7. Румунія
  8. Велика Британія
  9. Польща
  10. Угорщина
  11. Швеція
  12. Іспанія
  13. Норвегія
  14. Болгарія
  15. Греція

Погоджуєтесь з британцями чи ні?

допомога Збройним силам України
Благодійний фонд Сергія Притули
Фонд “Повернись живим”
Спецрахунок Національного банку України

плюс
Тепер ми є у Фейсбуці fb/navkololo. Слідкуйте за нами!


Change browser if you do not see the file correctly

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.